LiiNan hyvinvointipäivä Aurinkokammarissa

Liikuntaseura Naantali on liikuttanut kaikenikäisiä naantalilaisia jo kymmenen vuotta. Toimintamme perustuu haluun tehdä yhdessä hyvää ja mahdollistaa liikunta yhdenvertaisesti kaikille kaupunkilaisille. Kymmeneen vuoteen on mahtunut huikea määrä jäseniä, joista osa on ollut uskollisesti mukana toiminnan alkumetreiltä asti. Liikuntaseura Naantali kiittää teitä kaikkia lämpimästi. Yhdessä me olemme tehneet liikunnasta iloisen asian!

Juhlavuoden kunniaksi järjestämme Hyvinvointipäivän seuran jäsenille lauantaina 20.11. klo 13-15 Aurinkosäätiön Aurinkokammarissa (Myllynkiventie 5, 21100 Naantali).

Tule testauttamaan kuntosi ja nauttimaan maittavaa brunssia!

Tapahtumassa on viisi testipistettä: kehonkoostumusmittaus, verenpainemittaus, pikaspirometriamittaus, puristusvoimamittaus ja tasapainotestaus.

Lisäksi tarjoamme osallistujille Metsätähden maittavan brunssin.

Osallistuminen hyvinvointipäivään on seuramme jäsenille ilmaista, muille osallistumismaksu on 15 €. Koska tilaa on rajoitettu määrä, maks. 40 henkilöä, pyydämme sitovat ilmoittautumiset ennakkoon sähköpostitse liina@lsnaantali.fi viimeistään 13.11.

Lämpimästi tervetuloa mukaan hyvään seuraan testauttamaan kuntoa ja tapaamaan muita seuramme jäseniä!

blood pressure, pressure gauge, medical-1006791.jpg
breakfast, coffee, oranges-1342299.jpg